Data pro BAHN 3.40, 3.59 a 3.70


Tramvajová Praha pro Bahn 3.40 (bezvýlukový stav do 8.11.1998) - STÁHNOUT
Tento datový soubor byl vytvářen v době duben - červen 1997 dle jízdních řádů pro základní stav. Kromě nutných úprav ohledně správné funkce v programu Bahn 3.40, téměř všechny linky dodržují stanovená pořadí a vozovny. Rovněž data zachycují večerní výjezd sólo vozů a jejich přechod na noční provoz dle stavu v tomto období. Data lze pro bezvýlukový stav považovat v zásadě za správná do 8.11.1998, neboť v té době došlo pouze k nepatrným změnám v oblasti křižovatky Anděl a k zvýšení počtu nočních sólo vozů o jeden při zachování intervalů všech linek bez výhrady a odjezdů všech linek s výjimkou linky 6.
Tramvajová Praha pro Bahn 3.59 nebo 3.70 (bezvýlukový stav k 8.4.1999) - STÁHNOUT
Zde nabízím (samozřejmě zdarma) v samorozbalitelném souboru současnou tramvajovou Prahu platnou k 8.4.1999. V simulaci jsou již použité nové prvky vyžadující Bahn 3.59 dostupný nyní ve čtvrté beta verzi. Všechny linky dodržují stanovená pořadí, vozovny a určené večerní výjezdy sólo vozů včetně přechodu na noční linky. Nově oproti předchozí verzi jsou večerní a noční přestupy provedeny jako závislé na příjezdu odpovídajících vlaků a přestupní době cestujících, což lépe odpovídá skutečnosti, protože rozvázání přestupu smí povolit v Praze pouze dispečer po zhodnocení celé situace. Dříve byly v simulaci přestupy pouze časově závislé a přijel-li některý vlak pozdě, přestup byl rozvázán. Bahn 3.59 rovněž (kromě dalších vymožeností) uznává zpoždění na taktovacím bodě a vlak pustí okamžitě, zatímco u předchozí verze při propadnutí odjezdu všechny další vlaky odjely o odjezd později. To je mimořádně výhodné právě nyní, kdy v Praze má například linka 26 ve špičce po cca 70-ti minutové pouti Prahou v Divoké Šárce pouze 5 minut mezi příjezdem a odjezdem (v Hostivaři má naopak přes 20 minut). Z toho ještě 2 minuty na průjezd smyčkou. Podobný problém je i u linek 4, 6 a 23. S novou verzí Bahnu jsou však i tyto linky velice stabilní.
Tramvajová Praha pro Bahn 3.59 nebo 3.70 (bezvýlukový stav k 8.4.1999) - STÁHNOUT
Zde nabízím (samozřejmě zdarma) v samorozbalitelném souboru to samé co výše, v nepatrně zlepšené verzi.
Fiktivní městečko pro Bahn 3.59 nebo 3.70 - STÁHNOUT
Zde nabízím (samozřejmě zdarma) v samorozbalitelném souboru vlastní výmysl, jež sloužil především k ověřování technologií zabezpečení provozu v simulačním programu Bahn. Může i Vás inspirovat.
Bahn 3.59 beta 8 - simulátor STÁHNOUT
Bahn 3.59 beta 8 - vozidla STÁHNOUT
Chcete-li provozovat Bahn 3.59 beta 8 (SHAREWARE), stáhněte si oba soubory z výše uvedených odkazů. Nakopírujte je do jednoho adresáře a každý tam spusťte. Soubory se sami rozbalí. Pak můžete původní zapakované soubory odstranit. Simulace se spouští programem "B359b8.exe.
Stránky autora programu Bahn
Na stránkách autora najdete i informace o nejnovější verzi simulačního programu.

Zpět na úvodní stránku